СТАРШОКЛАСНИКАМ ВІДРАДНІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ РОЗПОВІЛИ ПРО ЗНО ТА ВСТУП 2019
Державна підсумкова атестація дев’ятикласників, зовнішнє незалежне оцінювання, правильний вибір предметів для вступу до закладів вищої освіти – ось питання, які є актуальними для старшокласників, адже уже з 8 січня для абітурієнтів 2019 року розпочнеться реєстрація на пробне тестування, а 5 лютого – на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.
Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Відраднівського закладу загальної середньої освіти (Запорізький район, Широківська об’єднана територіальна громада).
Розповідь Ірини Бакаленко про особливості й переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету, практичну підготовку студентів філологічного факультету та активну громадську діяльність, різноманітні виховні заходи, практики студентів-перекладачів у Польщі та Болгарії викликала жваву дискусію та переконала у перспективах самореалізації студентів-філологів. QR-коди з посиланнями на інтернет-сторінки філологічного факультету дозволили старшокласникам «зануритись» у цікаве та насичене подіями студентське життя філологів.
Вступна кампанія для старшокласників розпочинається складанням зовнішнього незалежного оцінювання, і тому Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти у 2019 році, дала чимало порад щодо успішної підготовки та позитивного емоційного налаштування до важливих випробувань. Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році; особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти – ці та інші питання цікавили майбутніх вступників.
Інформація про пробне тестування від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробні тренінги від Запорізького національного університету, які дають можливість перевірити свої знання та вміння та визначитись з подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО, переконали абітурієнтів у важливості участі у таких заходах.
Не менш актуальними для школярів були і питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, історії України та математики: особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення. Адже саме ці предмети є найбільш затребуваними і при визначенні результатів державної підсумкової атестації та при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.
А присутніх на зустрічі дев’ятикласників цікавили особливості першого в їх житті випробування – державної підсумкової атестації, яка є обов’язковою умовою для отримання документів про закінчення середньої школи. Терміни, місце та форма проведення підсумкової атестації, українська мова та математика як обов’язкові предмети, можливість обрати третій предмет з запропонованого переліку (українська література, зарубіжна література, іспит з англійської, французької, німецької або іспанської мови, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, інформатика, хімія або фізика) – всі ці питання цікавили школярів. І хоча ці іспити не формат ЗНО, але теж потребують ретельної та сумлінної підготовки.
За словами директора Відраднівської школи Людмили Носенко, такі зустрічі важливі та актуальні, адже підготовка як до державної підсумкової атестації, так і до зовнішнього незалежного оцінювання потребує ретельної, сумлінної та тривалої підготовки, а поради, надані старшокласникам, допоможуть їм успішно скласти свої випробування.